סיורים בתל אביב- יפו

העיר שמגלמת הן בשמה והן באורחות חייה את חזונו של הרצל. הבירה הכלכלית-תרבותית-קולינרית של מדינת ישראל. “ניו יורק של המזרח התיכון”, “הבועה”, “סדום ועמורה”.. מה לא כתבו עליה שונאיה ואוהביה. ובאמת – בירת היזמות הסטארט אפ והקולינריה הישראלית היא גם מוזיאון פתוח לתולדות מדינת ישראל ועוד לפני זה – ארץ ישראל. וכשיפו נכנסת לתמונה מדובר על מוזיאון פתוח של אלפי שנות היסטוריה. אין הרבה דברים משמחים ותל אביבים יותר מללכת ברחובותיה, לנשנש את דרכנו במעלה ומורד השדרות, הפארקים והחוף. אין עיר שחוגגת את החיים בצורה כל כך אינטנסיבית ומלאה, ושמהווה, במקביל את פסגת היצירה הציונית.
יפו - כלת הים, סיור נשי ביפו
עקדת יצחק היא אחד מהטקסטים המכוננים של היהדות. אבל מישהי חסרה בטקסט – שרה. זה מקרה מבחן לסיפור הנשי המושתק כולו. הגיע הזמן לנסות ולהחזיר את הקול הנשי אל קדמת הבמה…
שרונה
איך נהפך חלום משיחי של חברת מופת צנועה, למקדש צרכנות ונהנתנות? מה הקשר בין משה דיין לפרוייקט שימור שרונה? איך קרה שצלב קרס התנוסס במשך שבע שנים בפאתי תל אביב באין מפריע? מה מחבר בין עייזר וייצמן, אוצר זהב אבוד ופולגת?
מיפו לשרונה – טרק עירוני
אין דבר תל אביבי יותר מללכת או לפדל ברחובותיה הממריאים לאיטם של העיר העברית הראשונה. רצוי תוך כדי נשנוש ושתיה בלתי נלאים.
דרך סגנונות הבניה שלה וסיפוריה אפשר לספר את כל הסיפור הגדול של הארץ הזו…
יפו – בין לוע הלוויתן ללוע התותח
כולם היו בניה, מאהביה, או קלגסיה. עץ התפוז המרחף בה יכול לסמל תחייה או חורבן וכך גם סמטאותיה הציוריות, קו הרקיע שלה והפארקים שלה. הרצל שנא אותה, גוטמן נישק את רגליה, יונה ברח ממנה ופטרוס קנה בה את עולמו…