סיורים בצפון ישראל

הפסיפס האנושי-תרבותי-נופי והיסטורי מתגלם בצפון הארץ במלוא הדרו. דתות וקבוצות אתניות, היסטוריה קרובה ורחוקה, מסלולי טבע ומסלולים עירוניים, קולינריה וספורט אקסטרים, חקלאות עתיקה וחקלאות הייטק… כל זה ועוד, מלווה בתחושה שנמצאים בחוץ לארץ.
בניאס
מה בין הבניאס לחנוכה ולמלחמת ששת הימים? מדוע רוב המבקרים בבניאס הם נוצרים? איך קשור האפיפיור לאל פאן ומה בין אגריפס השני למשק המים בישראל? תשובות לשאלות האלו ולאחרות נמצא באחד ממסלולי ההליכה היומיים היפים ביותר בארץ.
קיסריה וזכרון יעקב
היום יתחיל בקיסריה, אשר לא נופלת ביופיה מהערים הרומיות העתיקות באירופה, בסיורנו נתחרה במירוץ הסוסים הגדול, נשתתף בדיון רבני, נילחם בגלדיאטורים וננסה להבין מה היה למאיר אריאל לומר על כל זה. חלקו השני של היום יוקדש לאזור זכרון יעקב ורמת הנדיב.
עכו
הפסיפס אנושי – תרבותי – אתני ודתי של עכו הוא מיקרוקוסמוס של הגליל שהוא בתורו – מיקרוקוסמוס ארץ ישראלי. מוסלמים סופים, נוצרים, דרוזים, בהאים, ויהודים טוניסאים הם רק חלק מהפסיפס הזה…
נצרת
העיר הערבית הגדולה בארץ ידועה בעולם כעירו של ישוע הנצרתי, והסיפור הנוצרי אכן סובב אותך בכל אשר תלך, אבל יש בה כל כך הרבה יותר מזה… שוק מהמם, אומנים ואנשי שיחה, סודות קולינריים מפעימים, בתי קפה מעולים ומרכזים תרבותיים מעודכנים ועוד.
צפת
צפת הצלבנית, צפת של מלחמת העצמאות, צפת של מרכזי האומנות, צפת של אלף הסיפורים, ומעל הכל – צפת עיר הקודש של התור הזהב של המאה ה-16. אי אפשר להבין את היהדות היום בלי להבין את תפקידה של צפת במאה ה-16…