בעלי מלאכה ברובע הנוצרי והמוסלמי

“… פעם ישבתי על מדרגות ליד שער במצודת דוד, את שני הסלים הכבדים שמתי לידי. עמדה שם קבוצת תיירים סביב המדריך ושמשתי להם נקודת ציון. “אתם רואים את האיש הזה עם הסלים? קצת ימינה מראשו נמצאת קשת מן התקופה הרומית. קצת ימינה מראשו”. אבל הוא זז, הוא זז! אמרתי בלבי: הגאולה תבוא רק אם יגידו להם: אתם רואים שם את הקשת מן התקופה הרומית? לא חשוב: אבל לידה, קצת שמאלה ולמטה ממנה, יושב אדם שקנה פֵּרות וירקות לביתו.” (יהודה עמיחי)

ירושלים של מעלה וירושלים של מטה. ירושלים של אבנים קדושות ואירועים דרמטיים. כולם מכירים אותה – תנ”ך, ברית חדשה, קוראן, אתרי החדשות ועיתונים… רבים, בעיקר מחו”ל נוטים לשכוח שישראל וירושלים אינן רק “מוזיאון” לתולדות אירועים היסטוריים חשובים ומתים מפורסמים אלא גם מקום חי ונושם ומשתנה שאנשים אוהבים בו וכואבים בו ומכינים כריך לילדיהם ושמחים בו ועצובים בו וקונים ירקות ופירות לביתם.

בסיור הזה ננסה לעשות איזה שהוא תיקון קטן, נפגוש כמה מן הדמויות שיוצרות את הפסיפס המרהיב והמורכב שאנחנו קוראים לו בית. נתוודע לכמה בעלי מלאכה ברובע הנוצרי שסיפורם הוא במובנים שונים סיפורה של העיר ושל הארץ, ושמייצגים – כל אחד בדרכו – סיפור גדול יותר שכל הזמן ממשיך להיכתב.

אורך הסיור: חצי יום-יום

דרגת קושי: קלה. סיור הליכה

לקבלת פרטים נוספים והרשמה לסיור קרוב: